Слідчі дії у Бердянському морському торговельному порту

30 березня 2017 року до будівлі управління Державного підприємства  “Бердянський морський торговельний порт” прибули слідчий слідчого відділу Запорізького управління НП у супроводі співробітників Департамент захисту економіки Запорізького управління НП та бійців спецпідрозділу “Скіф”. за рішенням одного із запорізьких судів відбулось вийняття документів.

Наразі після зустрічі з керівництвом підприємства відбулась процесуальна дія - вийняття документів які стосуються діяльності ДП “БМТП”. Юридична служба підприємства готує витребувані документі для передачі іх згідно установленого порядку. Діяльність підприємства продовжується у звичному режимі.

Офіційно:

Управлінням внутрішнього аудиту та контролю Міністерством інфраструктури України було проведено плановий аудит відповідності та фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Бердянський морський торговельний порт», за результатами якого було встановлено випадки недоотримання посадовими особами ДП «БМТП» вимог законодавства України, недоліки у фінансово-господарській діяльності, факти неправомірного безоплатного використання майна сторонніми суб’єктами господарювання тощо. Комісією Мінінфраструктури було прийнято рішення про надання негативного висновку, щодо тих аспектів діяльності ДП «БМТП», які досліджувались в ході аудиту.

Однак, в.о. директора ДП «БМТП» Микола Ільїн, замість забезпечення впровадження рекомендацій та вжиття заходів з усунення порушень та недоліків, а також встановлення причин їх виникнення та винних осіб, якими такі порушення та недоліки були допущені, направляв необґрунтовані скарги на різні інституції, щодо неправомірності висновку аудиту проведеного Комісією МІУ.
Таким чином, в.о. директора ДП «БМТП» Микола Ільїн взяв на себе відповідальність за невиконання рекомендацій, що негативно впливає та впливатиме на ефективність використання та збереження державного майна та рівень фінансових результатів діяльності підприємства в цілому.
Всі матеріали внутрішнього аудиту ДП «БМТП» , де були зафіксовані мільйонні збитки, були направлені до правоохоронних органів для подальшого реагування та вжиття заходів в інтересах держави.

Також, Миколі Ільїну була оголошена догана за неналежне виконання покладених на нього посадових обов’язків щодо забезпечення умов законодавства з питань охорони праці та пожежної безпеки, що було встановлено за результатами перевірки профільного управління МІУ.
Крім того, було встановлено, що нещодавно посадові особи ДП «БМТП», діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом блокування під’їздів до причалів Бердянського морського порту, створили перешкоду для вантажопереробки експортних вантажів, чим завдали істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам юридичних осіб, державним інтересам та спричинили тяжкі наслідки, завдавши збитків державі в сумі понад 700 000 грн.

За фактами правопорушень, вчинених посадовими особами ДП «БМТП», ДЗЕ НПУ було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 206, ч. 2 ст. 364 КК України.
30 березня 2017 року, правоохоронцями було проведено ряд обшуків в будівлі управління ДП «Бердянський морський торговельний порт», під час яких було вилучено ряд документів щодо діяльності цього державного підприємства.
І вже сьогодні, 5 квітня 2017 року, в.о. директора ДП «БМТП» Миколі Ільїну, оголошено повідомлення про підозру у вчиненні ряду злочинів, інші факти завдання збитків інтересам держави ще перевіряються. Наразі матеріали підозри про вчинення злочину Ільїним М. направлені до суду, після опрацювання яких буде прийнято рішення, щодо застосування запобіжного заходу.

Volodymyr Omelyan

Категории новостей: 

Добавить комментарий