Прикордонники обмежують вихід у море

Як урівноважити інтереси курортного міста з безпекою та надійністю морського кордону, про це сьогодні йшла мова на робочому засіданні силовиків, зокрема прикордонників з підприємцями, які займаються морськими прогулянками та представниками об’єднань рибалок. Ініціаторами зустрічі були прикордонники. Як зазначив начальник Бердянського прикордонного загону підполковник Юрій Чєрнов, ситуація у державі вимагає обмежити вихід у море маломірних плавзасобів. Для цього є ряд умов. По-перше, усі плавзасоби повинні бути приписані до якогось причалу. По-друге, вихід у море на відстань більше двох морських міль забороняється. По-третє, при виході у море треба повідомляти про це прикордонників. Четверте, необхідно створити штрафні майданчики на випадок вилучення плавзасобів у порушників.

Але більш проблемним є обмеження у часі. Якщо перші чотири вимоги не зустріли особливого невдоволення у власників плавзасобів - особливих проблем тут ніхто не побачив, то намагання прикордонників обмежити вихід у море 20-ю годиною викликало суперечки. Вечірній час - це у Бердянську вже багато років період морських прогулянок та морських дискотек. Це цікава пропозиція для відпочиваючих та робота для підприємців. До того ж ці плавзасоби курсують у межах бердянської затоки і не відходять від берегу навіть на милю. Усі підприємці, водії катерів знають один одного, більше того готові співпрацювати з прикордонниками, якщо помітять щось підозріле.
Зараз у місті будуть вирішувати, як задовольнити вимоги прикордонників та забезпечити баланс інтересів безпеки та курортного сезону.
- Головне, щоб ми ставили питання співробітництва та шукали можливості для взаємодії, а не оперували категоріями «не пускати», «заборонити», - зазначив міський голова Олексій Бакай. - Усі зацікавлені у безпеці і порядку. А буде порозуміння, буде і взаємодія. Виграють від цього усі.

 

Прес-служба міської ради та виконавчого комітету                 

Категории новостей: 

Добавить комментарий