Артеківські традиції у Карпатах


Особлива атмосфера міжнародного дитячого центру «Артек-Карпати» існує завдяки багатьом факторам: природі, горам, дітям, що приїзжають сюди, вожатим, що про них піклуються, персоналу, адміністрації тощо. Але невід’ємною складовою є самобутні традиції, яких нема ні в одному таборі чи центрі України. Наприклад, найулюбленіший захід усіх відпочиваючих дітей
– масовка. Вона, на відміну від звичайних дискотек, має кожна свою тему , тож до них треба готуватися – додати до свого зовнішнього вигляду якусь деталь, або придумати спеціальне гасло.

Кожен загін утворює коло, й танцює. Танці, до речі, теж свої, артеківскі. «Коломийка», «вальс дружби», та багато інших привезених в центр дітьми з різних куточків світу. А підведення підсумків дня відбувається під пісню «Ангел». Чому саме вона? Бо символізує те, що в «Артеці» всі становляться краще, ніж були. Це пісня про добро й світло, якими наповняється кожна душа за час перебування в центрі.

Головна спортивна традиція - гра «Артбол» (раніше називалася «Снайпер»)- була вигадана в «Артеці» в післявоєнні роки. Автор Юрій Сорокін був педагогом і організатором Піонерського спортивного клубу «Олімпія». У таборі з’явилося прислів’я: «Снайпер не гра, а мета життя». «Артбол» нагадує відому гру у вибивного, тільки правила складніші. Проводяться справжні змагання: всередині загонів, між загонами, а інколи, навіть, між вожатими.

Кожен в «Артеці» має змогу на день відчути себе головним – зайняти посаду командира загону. Це ніби староста в класі. Його головне завдання – допомагати вожатим підтримувати дисципліну. Так діти розуміють усю важкість їх праці Також, кожний загін отримує завдання провести якийсь табірний захід. Отримавши таку відповідальність, юні організатори більше дізнаються про роботу в команді і підтримку. І, розуміло, будуть більш терпимо ставитися до своїх наступників.

Це лише головні традиції МДЦ «Артек-Карпати». Вони, і багато інших, вирізняють його серед інших центрів і таборів. І кожен, хто побував в «Артеці», до кінця життя може танцювати «Коломийку» та передавати «всем-всем артековский привет!».

Олександра Журавльова

Категории новостей: 

Добавить комментарий